© 2013 Konsultantka modowa sukienki wyszczuplające

Dobrze ubrać się po ciąży…

sukienki wyszczuplająceNiestety ale tak już jest, że jeszcze wiele miesięcy po porodzie kobieca figura nie powraca do swojej pierwotnej postaci. Czasem nie powraca już nigdy… Ciało kobiety zmienia się w ciąży bezpowrotnie, jednak nie zawsze na gorsze. Niektóre kobiety są szczęśliwe, gdyż po porodzie mogą cieszyć się dużymi piersiami i pełnymi kształtami. Jednak największą bolączką jest duży brzuch, który maleje stopniowo. Rozciągnięta do granic wytrzymałości skóra musi się stopniowo zregenerować i przyzwyczaić do nowej objętości. Z pewnością nie jest Ci do śmiechu, gdy musisz wybrać się na eleganckie przyjęcie z sukienką w roli głównej. Jaki masz wybór? Przede wszystkim sukienki zakrywające brzuch.

Które sukienki ukryją zgromadzony tłuszczyk na brzuchu?

  • Z udrapowaniami  w talii
  • Plisowane
  • Rozkloszowane
  • Z odcięciem pod piersiami i luźnym dołem

Jednak czasem nie chcesz zakrywać brzucha, ale go wyszczuplić . Czy jest na to rada? Sukienki wyszczuplające brzuch z pewnością będą trudniejsze do zdobycie niż te zakrywające. Najpopularniejszym modelem jest sukienka ze wstawką, która sprawia, że talia wydaje się szczuplejsza niż jest w rzeczywistości. Nosząc obcisłą sukienkę, warto założyć bieliznę korygującą, dzięki czemu spod kreacji nie będą odznaczać się fałdki, co jest ogromną bolączką młodych mam, które dopiero co urodziły dziecko. Dobrym rozwiązaniem jest także sukienka z prawdziwym gorsetem ale pamiętaj, że ściskanie brzucha tuż po porodzie jest zakazane.

Wyszczuplające, ale i praktyczne…

Czasami sukienki które wyszczuplają stają się ważniejsze niż wszystko inne. A pomyśl sobie, że jeśli wciąż karmisz swoje dziecko, to musisz także wybrać sukienkę praktyczną, czyli taką, która umożliwi Ci szybkie posilenie malucha. Z pewnością odpadają sukienki bez dekoltu, zapinane na plecach. Sukienki dla młodych mam powinny być miękki i elastyczne. Idealnie, jeśli dekolt będzie rozpinany. Na tę okazję pamiętaj także o biustonoszu do karmienia, który jeszcze bardziej ułatwi Ci imprezę z dzieckiem na ręku. Bez względu na niedogodności, baw się dobrze.